רכישת נכס יד 2 הנמצא תחת “חברה משכנת”

ברכישת נכסים יד שניה הנמצאים תחת “חברה משכנת” – שעדיין לא בוצע רישום פרטני בטאבו עבור הבעלים – בשפה המוכרת יותר “לא בוצע פרצלציה”.

לא אמורה כל בעיה לרכוש ולמכור נכסים שכאלה שלא בוצע עבורם הרישום הפרטני בטאבו, צריך לזכור שצריכה להיות “חברה משכנת” – בד”כ משרד עורך דין שמנהל את כל הזכיות עבור הבעלים בנכס והוא זה שצריך לדאוג לרישום בטאבו.

ברכישת נכס כזה הזכויות של המוכרים יופיעו בנסח הטאבו המלא תחת גוש וחלקה אך לא יהיו משויכות לתת חלקה, הרישום הפרטני למי שייך כל נכס ונכס מבין הבעלים של החלקה באחריות אותה “חברה משכנת” לכן חשוב מאוד לבקש מ”החברה המשכנת” מבעוד מועד אישור זכויות עדכני עבור אותו נכס שאתם אמורים לרכוש – שם יופיע הפרטים של הבעלים וכמו כן אם יש התחייבויות נוספות הרשומות על הנכס.

אין בעיה לקבל הלוואת משכנתה עבור נכס שכזה, צריך לרשום הערת אזהרה גם בטאבו וגם בפנקסי ה”חברה המשכנת” וכמובן להחתים גם אותה על התחייבויות הבנק, כמו כן שימו לב שאם עבר זמן לא סביר מהרכישה המקורית ועדיין לא בוצע הרישום בטאבו, הבנק ידרוש הסבר מ”החברה המשכנת” לכך.

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה בנושא
טל בר ועופר לוין – רילס פתרונות מימון ריאליים

שתפו:

כתבות נוספות

“הלוואת קבלן” – על מה מדברים כולם ?

לאחרונה המושג “הלוואת קבלן” נהייה מאוד נפוץ ברכישת דירה מקבלן, מדובר בסוג מוצר שיווקי / מכירתי המשותף לקבלנים ולבנק שיכול לקדם את

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
WhatsApp ליצירת קשר מהיר

כתוב את הכותרת כאן

יש ללחוץ על כפתור העריכה כדי לשנות את הטקסט הזה. לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולהע צופעט למרקוח איבן איף, ברומץ כלרשט מיחוצים. קלאצי צש בלי.

נשמח לענות על כל שאלה

דילוג לתוכן