רכישת נכס יד 2 הנמצא בהליך תמ”א

רכישת נכס יד שניה היא לכאורה עסקה יחסית פשוטה (בהנחה שזכויות הנכס רשומים כמו שצריך וכו’), אך במידה וקיימת עסקת תמ”א כלשהי בנכס, העניין נהייה קצת יותר מורכב.

שימו לב, שהתמ”א בנכס לא חייבת להיות בהליך בניה בפועל, אך מספיק שהדיירים בבניין חתמו הסכם עם יזם תמ”א כלשהו וזה רשם הערת אזהרה לטובתו בזכויות הבניין – אזי להסכם שלכם יש שותף שלישי (בערך).

בעסקה, אתם נכנסים לנעליו של המוכר הן ברמת ההתחייבות שלו כלפי היזם והן של היזם כלפיו, כמו כן במידה ואמורה להיות מעורבת משכנתה שלכם בעסקה, יהיה צורך לאשר את הפרויקט בבנק (חוזה התמ”א שנחתם עם הדיירים) והבנק ואף ידרוש התחייבויות שונות מהיזם.

חשוב לשים לב, שהאישור הנ”ל יכול לקחת זמן (זה לא אישור עקרוני רגיל ולא פקיד המשכנתאות מאשר את זה אלה מחלקה משפטית של הבנק) בנוסף, על פי רוב יש גם דין ודברים בין היזם לבנק בדבר ההתחייבויות שהוא נדרש לחתום עליהם – רצוי לקחת את זמן אישור המשכנתה והביצוע שלה בלוח התשלומים של החוזה.

אנו מציעים שתבינו את הסכם התמ”א אליו אתם נכנסים וכמו כן תוסיפו הערה בחוזה בדבר עיקובים אפשריים כתוצאה מזמן אישור המשכנתה על ידי הבנק ו/או  מצד היזם – עו”ד נדל”ניסט טוב יסגור לכם אתה הפינות הללו בצורה טובה.

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה בנושא
טל בר ועופר לוין – רילס פתרונות מימון ריאליים

שתפו:

כתבות נוספות

“הלוואת קבלן” – על מה מדברים כולם ?

לאחרונה המושג “הלוואת קבלן” נהייה מאוד נפוץ ברכישת דירה מקבלן, מדובר בסוג מוצר שיווקי / מכירתי המשותף לקבלנים ולבנק שיכול לקדם את

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
WhatsApp ליצירת קשר מהיר

כתוב את הכותרת כאן

יש ללחוץ על כפתור העריכה כדי לשנות את הטקסט הזה. לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולהע צופעט למרקוח איבן איף, ברומץ כלרשט מיחוצים. קלאצי צש בלי.

נשמח לענות על כל שאלה

דילוג לתוכן