חתימה על כתבי התחייבות

בהליך המשכנתה בנק המשכנתאות מעביר את כספי המשכנתה למוכרים (אם מדובר באדם פרטי או קבלן) עוד לפני שנרשם הנכס בפועל על שמכם (רק הערות אזהרה).

לכן כחלק מהליך הביצוע של המשכנתה דורשים הבנקים להחתים את בעלי הזכויות (המוכרים) על כתבי התחייבות של הבנק כדי שזה יעביר את הכסף למוכרים.

בדרך כלל אין בעיה עם החתימה של המוכרים ולאחר החתימה שלהם על ההתחייבות הנ”ל המשכנתה עוברת. אך מידי פעם לעורך הדין מצד המוכרים יש הערות ושינויים שהוא דורש לבצע בכתבי התחייבות אלו וכי על הבנק להסכים לקבל את השינויים הללו – אך מה קורה אם הבנק לא מסכים לקבל את השינויים והערות של עורך הדין וכתוצאה מכך המוכרים לא חותמים על כתבי ההתחייבות הנ”ל ?

במקרה הנ”ל, במידה ולא הוגדרה מראש אחריות כלשהי של חתימת המוכרים על ההתחייבות הנ”ל יכולים להיתקל במצב שבנק המשכנתאות לא יעניק את הלוואת המשכנתה מכוון שהמוכרים לא חתמו על ההתחייבות דבר שיכול להוביל להפרת חוזה מצד הרוכשים למרות שלכאורה מי שאשם הוא המוכרים שלא חותמים על כתבי ההתחייבות.

בעיה זהה יכולה להתרחש במקרה וזוג נשוי מוכר נכס במידה ורק אחד מהם רשום כבעל הזכויות בנכס, גם בן הזוג השני יצטרך לחתום על כתב ההתחייבות ובמידה והוא אינו מוכן לחתום על כתבי ההתחייבות הנ”ל – אנו נתקלים באותה בעיה של קבלת המשכנתה ואולי הפרת חוזר הרכישה מצד הרוכשים למרות שלא זאת אשמתם.

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה בנושא
טל בר ועופר לוין – רילס פתרונות מימון ריאליים

שתפו:

כתבות נוספות

“הלוואת קבלן” – על מה מדברים כולם ?

לאחרונה המושג “הלוואת קבלן” נהייה מאוד נפוץ ברכישת דירה מקבלן, מדובר בסוג מוצר שיווקי / מכירתי המשותף לקבלנים ולבנק שיכול לקדם את

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
WhatsApp ליצירת קשר מהיר

כתוב את הכותרת כאן

יש ללחוץ על כפתור העריכה כדי לשנות את הטקסט הזה. לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולהע צופעט למרקוח איבן איף, ברומץ כלרשט מיחוצים. קלאצי צש בלי.

נשמח לענות על כל שאלה

דילוג לתוכן