רכישת נכס לצורך השקעה

כמעט ואין אזרח בוגר ישראלי שלא חשב על האפשרות לרכוש נכס לטובת השקעה, “פנסיה עתידית”, “המקום היחיד שעושה כסף”, “כך אפשר להגדיל את ההון העצמי” וכו’….

אנסה לעשות קצת סדר, נכס להשקעה זה נכס אותו אתם רוכשים במטרה למנף כסף שנמצא ברשותכם או שלוויתם מהבנק לצורך כך.

מדובר בעסק לכל דבר, שהמטרה שלו להניב לכם רווח בהווה (הכנסה משכירות) ובעתיד (רווחיות ממכירת הנכס) ולכן ראשית אסור להתאהב בו ולפתח סנטימנטים אליו, שנית יש לבנות תוכית עסקית נכונה כדי לראות את פוטנציאל הרווח שלו. באותה תוכנית יש צורך לזכור מספר “אירועים”; במידה וזה הנכס השני שיהיה רשום בבעלותכם קיים מס רכישה (נכון להיום בגובה 8% ממחיר הנכס), עלויות רכישה נוספות (עו”ד, שמאי), עלויות שיפוץ אם יש צורך ובמידה ולקחנו הלוואות  משכנתה לחלק מהסכום, קימת גם העלות החודשית של המשכנתה והביטוחים השונים וכמובן לקחת בחשבון הכנסה משכר דירה.

במידה ותעשו את החישובים בצורה נכונה תוכלו לדעת מה הפוטנציאל הגלום בעסקה שלכם ותדעו איך נכון להיכנס אליה מבעוד מועד.

שיהיה בהצלחה !

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה בנושא
טל בר ועופר לוין – רילס פתרונות מימון ריאליים

שתפו:

כתבות נוספות

הלוואה לכל מטרה עד 70% מימון….

במסגרת ההקלות שהתפרסמו לאחרונה, התפרסמה האפשרות לגייס כסף באמצעות משכנתה לכל מטרה עד לכדי 70 אחוז משווי הנכס הממושכן. לא מדובר על

הקורנה השוק והבנקים

ברור לכולם שאנו נמצאים בפני חוסר ודאות כלכלי, מספר רב של אנשים נמצאים בבידוד, ישנם מאות מועסקים שהוצאו לחופשה ללא תשלום ממקום

הטעות הנפוצה שבלוח הסילוקין

היתרון הגדול של הלוואת משכנתה היא פריסת ההחזר לתקופה ארוכה (בד”כ נע בין 20 ל 25 שנים), אך האם ההחזרים תמיד יציבים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
WhatsApp ליצירת קשר מהיר

כתוב את הכותרת כאן

יש ללחוץ על כפתור העריכה כדי לשנות את הטקסט הזה. לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולהע צופעט למרקוח איבן איף, ברומץ כלרשט מיחוצים. קלאצי צש בלי.

נשמח לענות על כל שאלה