הלוואת הגרייס

אם הלוואת ה”גישור” (בלון) היא הלוואה גדולה וזמנית, המעניקה אפשרות לגשר מבחינת תזרים עד קבלת כסף שיסגור את ההלוואה הנ”ל.

קיימת הלוואה נוספת הקרויה “גרייס” – “חסד” הנועדה להקל על תשלומי המשכנתה בשנים הראשונות שלה

תשלום המשכנתה מורכב מתשלום ריבית ומתשלום קרן ההלוואה, במקרים בהם יש קושי תזרימי זמני (במקביל לשכר דירה) ניתן לבקש להתחיל את תשלום המשכנתה ב”גרייס” למספר חודשים בכדי שבתקופה הנ”ל נשלם רק את הריביות משכנתה ולא את החלק של הקרן (כ 50% מהתשלום החודשי שאמור להיות) – חשוב לזכור ה”גרייס” הוא חלק מהחישוב של הלוואת משכנתה רגילה,
היתרון הגדול של ה”גרייס” הוא האפשרות להיכנס לעסקת רכישה במקביל לתשלום שכר דירה או התחייבויות אחרות המסתיימות בקרוב מבלי להילחץ כלכלית – מתחילים לשלם שנתיים ריביות בלבד ולאחר מכן שמתפנה לנו כסף מבחינת תזרים ממשיכים לשלם בצורה רגילה (ריביות + קרן).

אך לכל יתרון יש גם את החיסרון שלו ויש לזכור כי בסיום תקופת הגרייס תתחילו לשלם גם את הקרן והחישוב יעשה החל מאותו יום עד יתרת התקופה כלומר אותה תקופה של גרייס היא לא הקטינה את קרן ההלוואה שלכם.
לכן אם אתם שוקלים לקחת מסלול גרייס, יש להבין את החישוב שלו וכמה תשלמו בסוף תקופת הגרייס.

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה בנושא
טל בר ועופר לוין – רילס פתרונות מימון ריאליים

שתפו:

כתבות נוספות

“הלוואת קבלן” – על מה מדברים כולם ?

לאחרונה המושג “הלוואת קבלן” נהייה מאוד נפוץ ברכישת דירה מקבלן, מדובר בסוג מוצר שיווקי / מכירתי המשותף לקבלנים ולבנק שיכול לקדם את

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
WhatsApp ליצירת קשר מהיר

כתוב את הכותרת כאן

יש ללחוץ על כפתור העריכה כדי לשנות את הטקסט הזה. לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולהע צופעט למרקוח איבן איף, ברומץ כלרשט מיחוצים. קלאצי צש בלי.

נשמח לענות על כל שאלה

דילוג לתוכן