יציבות הלוואת המשכנתה

משכנתאות בדרך כלל בנויות ממסלולים רבים המרכיבים את כלל הלוואת המשכנתה (תמהיל), לכל מסלול DNA  ייחודי משלו – החל מסוג המסלול והצמדות שונות וכמובן תקופתה המסלול.

מרבית מסלולי  המשכנתאות צמודות לשינויים כלשהן, ישנן כאלו הצמודות למדד המחירים לצרכן, כאלה לריבית הפריים או לדולר ארה”ב, הצמדות אלו בדרך כלל ישפיעו על ההחזר החודשי וגם על יתרת הקרן של הלוואת המשכנתה שלכם.

כאשר ריבית הפריים עולה (כפי שזה שהדבר התרחש בחודש דצמבר 18) החישוב בחודשי של התשלום משכנתה יבוצע לפי ריבית הפריים החדש ושזו עולה גם הריבית של המשכנתה (הצמודה לפריים) עולה ועמו גם ההחזר החודשי.

במקרה של מסלולים הצמודים למדד המחירים לצרכן, בד”כ הריבית לא משתנה, אך יתרת הקרן משתנה בהתאם למדד המחירים לצרכן, כלומר אם המדד עולה בחודש מסוים ב 0.2%, כלומר יתרת קרן ההלוואה תתפח ב 0.2% והחישוב של הריבית יבוצע לפי יתרת הקרן החדשה, מה שיעלה את ההחזר החודשי של חלק יחסי זה.

לכן, לפני שחותמים על כל הלוואה מכל סוג לרבות משכנתה חייבים להבין את ההשלכות העתידיות שלה

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה בנושא

טל בר ועופר לוין – רילס פתרונות מימון ריאליים

שתפו:

כתבות נוספות

“הלוואת קבלן” – על מה מדברים כולם ?

לאחרונה המושג “הלוואת קבלן” נהייה מאוד נפוץ ברכישת דירה מקבלן, מדובר בסוג מוצר שיווקי / מכירתי המשותף לקבלנים ולבנק שיכול לקדם את

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
WhatsApp ליצירת קשר מהיר

כתוב את הכותרת כאן

יש ללחוץ על כפתור העריכה כדי לשנות את הטקסט הזה. לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולהע צופעט למרקוח איבן איף, ברומץ כלרשט מיחוצים. קלאצי צש בלי.

נשמח לענות על כל שאלה

דילוג לתוכן