ייפוי כוח בהליך המשכנתה

קיימות סיטואציות בהן אנשים רוכשים ומוכרים נכסים ב”שלט רחוק” אם כתוצאה מכך שהם נמצאים בשליחות או מתגוררים דרך קבע בחו”ל.

במקרה שכזה יש להסמיך מיופה כח בצורה תקינה תוך כדי חתימה על מסמך ייפוי הכוח בפני עורך דין בשטח מדינת ישראל או חתימה בפני שגריר או קונסול ישראלי בשגרירות ישראלית בחו”ל.

רצוי מאוד בחתימה על הייפוי כח להגדיר את המקרקעין עליו אמורה להתבצע העסקה – כלומר להוסיף כתובת ו/או גוש, חלקה ותת חלקה.

מכירה וקניה על ידי ייפוי כח אינה בעייתית מכוון שהמעורבים בעסקה 2 צדדים (המוכר והקונה) ופרט לביצוע “העברת בעלות” בטאבו לא מעורבים גורמים נוספים, אך כאשר מעורבת משכנתה בהליך העניין נהייה קצת יותר מורכב…

בחלק מהבנקים לא יאפשרו כלל לחתום על הסכם המשכנתה על ידי מיופה כח ואותם לווים יצטרכו לעלות על מטוס ולהגיע לארץ בכדי לחתום פיזית על המשכנתה (זו זכותו של הבנק לדרוש זאת).

במקרים אחרים הבנק ידרוש מהלווים חתימה על נוסח ייעודי משלו לייפוי הכוח, כמו כן ידרוש שהלווים יחתמו על מספר מסמכים נוספים (הצהרות בעיקר) ויאמתו אותם גם בשגרירות – לאחר החתימה והאימות ישלחו המסמכים לארץ ומיופה הכח יגיע לחתום בשם הלווים על הסכם הלוואת המשכנתה.

צריך לזכור שבהליך משכנתה בנק המשכנתאות מבקש מהמוכרים לחתום על כתבי התחייבות לטובתו, במידה והמוכרים מתגוררים בחו”ל והסמיכו מיופה כח למכירת הנכס, צריך לוודא שייפוי הכוח שנחתם מספק את בנק המשכנתאות בכדי לאפשר למיופה הכוח של המוכרים לחתום על אותם התחייבויות בשמם.

 

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה בנושא
טל בר ועופר לוין – רילס פתרונות מימון ריאליים

שתפו:

כתבות נוספות

“הלוואת קבלן” – על מה מדברים כולם ?

לאחרונה המושג “הלוואת קבלן” נהייה מאוד נפוץ ברכישת דירה מקבלן, מדובר בסוג מוצר שיווקי / מכירתי המשותף לקבלנים ולבנק שיכול לקדם את

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
WhatsApp ליצירת קשר מהיר

כתוב את הכותרת כאן

יש ללחוץ על כפתור העריכה כדי לשנות את הטקסט הזה. לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולהע צופעט למרקוח איבן איף, ברומץ כלרשט מיחוצים. קלאצי צש בלי.

נשמח לענות על כל שאלה

דילוג לתוכן