החשיבות בשמאות מוקדמת

סיפור מחיי היום יום שלנו…

זוג לקוחות שהגיעו אלינו, רוכשים נכס במחיר של 1.425 מיליון, וזקוקים ל 75% מימון (כלומר הלוואה של 1,068,000 ₪) מכוון שהבנקים מתייחסים לשווי הנכס לפי השמאי או החוזה הנמוך ביניהם, קיים כאן סיכון שאם השמאי יעריך את הנכס בסכום נמוך יהיה חסר לזוג כסף להשלים את העסקה.

מכוון שמקורות המימון הנוספים של הזוג מוגבלים התעקשנו  שיבצעו שמאות מוקדמת לפני הרכישה, ולהפתעתנו השמאות הוערכה במחיר של 1.250 מיליון – 175,000 ₪ פער בין השמאי למחיר אותו דורשים המוכרים.

במקרה הנ”ל הזוג יוכל לקבל רק 937 אלף ₪ מבנק המשכנתאות (75% מהערכת השמאי) כלומר חסר לו כמעט 125,000 ₪ בכדי להשלים את העסקה.

מיותר לציין שהזוג וויתר על העסקה מסיבה אחת עיקרית – אין לו מהיכן להשלים את אותם 125 אלף ₪ שחסרים להשלים את העסקה (מאחרי הקלעים אני יכול לספר שגם הפער הגדול של השמאות לא עזר).

נכון, ביצוע שמאות שלפני חתימה על חוזה הוא יקר יותר מהשמאות שלאחר החתימה על חוזה, אך לאחר שחתמתם על חוזה רכישה אתם מחויבים, יש חשש – תשקיעו בשמאות מוקדמת שלא תיכנסו לצרות שיעלו לכם כסף רב.

 

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה בנושא

טל בר ועופר לוין – רילס פתרונות מימון ריאליים

שתפו:

כתבות נוספות

הלוואה לכל מטרה עד 70% מימון….

במסגרת ההקלות שהתפרסמו לאחרונה, התפרסמה האפשרות לגייס כסף באמצעות משכנתה לכל מטרה עד לכדי 70 אחוז משווי הנכס הממושכן. לא מדובר על

הקורנה השוק והבנקים

ברור לכולם שאנו נמצאים בפני חוסר ודאות כלכלי, מספר רב של אנשים נמצאים בבידוד, ישנם מאות מועסקים שהוצאו לחופשה ללא תשלום ממקום

הטעות הנפוצה שבלוח הסילוקין

היתרון הגדול של הלוואת משכנתה היא פריסת ההחזר לתקופה ארוכה (בד”כ נע בין 20 ל 25 שנים), אך האם ההחזרים תמיד יציבים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
WhatsApp ליצירת קשר מהיר

כתוב את הכותרת כאן

יש ללחוץ על כפתור העריכה כדי לשנות את הטקסט הזה. לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולהע צופעט למרקוח איבן איף, ברומץ כלרשט מיחוצים. קלאצי צש בלי.

נשמח לענות על כל שאלה