שינוי בריבית בנק ישראל – כיצד זה משפיע?

לפני כשבוע (דצמבר 18) התבשרנו על עליה בריבית בנק ישראל, עליה של 0.15% לכדי ריבית שנתית של  0.25%, עליה זאת מגיע לאחר כ 4 שנים בהם הייתה ריבית בנק ישראל 0.1%.

למעשה מדובר בעליה קטנה אך היא עליה המשפיע כמעט על כל אחת ואחד מאתנו….

ההשפעה העיקרית של עליה זאת היא בריבית הפריים – ריבית הפריים היא אחת הריביות הפופולאריות ונקבעת לפי ריבית בנק ישראל בתוספת של 1.5% (מרווח קבוע של הבנקים), כלומר כיום לאחר העלייה האחרונה עומדת ריבית הפריים על 1.75%.

שימו לב, שמרבית ההלוואות הקטנות החל מהלוואות רכב, הלוואות לסגירת מינוס בחשבון הבנק, הלוואות על חשבון קרן השתלמות – לרוב כולן צמודות לריבית הפריים וכולן יושפעו מאותה עליה קטנה שהתרחשה החודש באופן מיידי.

לבעלי הלוואת משכנתא, אותו תשלום יחסי של החלק הצמוד לריבית הפריים יגדל גם הוא במספר שקלים.

ככל הנראה מחירי הדירות יעלו במקצת מכוון שגם אותה חברת בנייה מלווה את הכסף מהבנק וגם היא תחוש באותה עליה קטנה וזו ותגלגל אותה לרכושי הדירות.

כנגד כנראה שקרן ההשתלמות שלכם או החיסכון החודשי שלכם ירוויח עוד כמה שקלים כתוצאה מהעלייה הנ”ל.

כנראה שבשנים הקרובות לא נגיע לעליות קיצוניות בריבית הפריים, אך קיימת הסברה שהריבית הזאת תמשיך לעלות בקטנה גם במהלך שנת 2019, עליה זאת שתשפיע בצורה כזאת או אחרת על מרביתנו, לכן חשוב מאוד להבין את הסיכונים והבטוחות בכל הלוואה אותה אתם לקוחים.

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה בנושא

טל בר ועופר לוין – רילס פתרונות מימון ריאליים 

 

שתפו:

כתבות נוספות

“הלוואת קבלן” – על מה מדברים כולם ?

לאחרונה המושג “הלוואת קבלן” נהייה מאוד נפוץ ברכישת דירה מקבלן, מדובר בסוג מוצר שיווקי / מכירתי המשותף לקבלנים ולבנק שיכול לקדם את

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
WhatsApp ליצירת קשר מהיר

כתוב את הכותרת כאן

יש ללחוץ על כפתור העריכה כדי לשנות את הטקסט הזה. לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולהע צופעט למרקוח איבן איף, ברומץ כלרשט מיחוצים. קלאצי צש בלי.

נשמח לענות על כל שאלה

דילוג לתוכן