ריבית הפריים

אחד המסלולים הפופולאריים ביותר בתמהיל המשכנתה הוא המסלול הצמוד לריבית פריים. הריבית במסלול זה נקבעת לפי גובה ריבית בנק ישראל ומוסיפים לה מרווח קבוע  של 1.5% (הרווח של הבנק על הריבית* וכך יוצרים את ריבית הפריים. הריבית מתעדכנת 8 פעמים בשנה בהתאם לעדכון ריבית בנק ישראל (בעבר הייתה מתעדכנת כל חודש).

*כיום ריבית בנק ישראל עמדת על 0.25% לזה נוסף את המרווח של הבנקים בגובה 1.5% וכך נקבל את הריבית הפריים שהנה 1.75%.

0.25% (ריבית בנק ישראל נתון לשינוי מידי חודש) + 1.5% (מרווח קבוע של הבנקים)

=  1.75% ריבית הפריים

במרבית המקרים קיימת הנחה לריבית הפריים (לדוגמא 0.7%-) – כלומר לא משנה מה תהייה ריבית הפריים תמיד תהייה לכם הנחה קבוע (אותו  0.7%-)  

היתרון הבולט במסלול זה, שהקרן אינה גדלה בהתאם לשינויי המדד ותמיד תהייה נגיסה מהקרן במסלול זה.

יתרון נוסף, שאת מסלול זה ניתן לפרוע בכל זמן נתון ללא קנסות יציאה !

החיסרון היחיד של מסלול זה, שריביות הפריים יכולות גם לעלות ולא תמיד להיות נמוכות כמו במועד לקיחת ההלוואה, מכוון שריבית הפריים מתעדכנת 8 פעמים בשנה, יכול להיווצר מצב בו ההחזרים גדלים מידי פעם, כמובן שהדבר נכון גם להורדת הריבית והקטנת ההחזר החודשי כפי שלווים רבים הרגישו זאת בשנים האחרונות.

עדיין רצוי לקחת חלק נכבד בין 20-30% מסך ההלוואה בריבית הצמודה לפריים מאשר לשלם על אותו סכום ריבית קבוע הגבוה בכ 3%, עד שהפריים יגיע לגובה של 3 או 4 אחוז ייקח זמן אם בכלל…

אך צריך לזכור שלכל ירידה יש עליה וכרגע אנחנו בחלק הנמוך של אותו גרף המציין את ריבית הפריים – כלומר הריבית יכולה לעלות ועימה ההחזר היחסי של חלק זה בהלוואה.

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה בנושא

טל בר ועופר לוין – רילס פתרונות מימון ריאליים

*ינואר 2019 

שתפו:

כתבות נוספות

“הלוואת קבלן” – על מה מדברים כולם ?

לאחרונה המושג “הלוואת קבלן” נהייה מאוד נפוץ ברכישת דירה מקבלן, מדובר בסוג מוצר שיווקי / מכירתי המשותף לקבלנים ולבנק שיכול לקדם את

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
WhatsApp ליצירת קשר מהיר

כתוב את הכותרת כאן

יש ללחוץ על כפתור העריכה כדי לשנות את הטקסט הזה. לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולהע צופעט למרקוח איבן איף, ברומץ כלרשט מיחוצים. קלאצי צש בלי.

נשמח לענות על כל שאלה

דילוג לתוכן