מוכרים נכס ורוכשים חדש – כיצד משלמים ?

פעמים רבות אנו נתקלים במקרים בהם רוכשים המשפרים דיור התחייבו לשלם סכומי כסף נכבדים למוכרים לפני שהם קיבלו את הכסף המגיע להם תמורת הנכס שהם מכרו, דבר שהותיר אותם חסרי אונים ובמקרים קיצוניים על סף הפרת החוזה.

מה שניתן לעשות במידה ולוח התשלומים אינו מסונכרן עם עסקת המכירה שלנו; 

לקחת הלוואת משכנתה שנקראת “בלון”, במקרה שכזה מלווים את הכסף מהבנק בידיעה שתוך זמן קצוב אנו מכסים סוגרים את ה”בלון” הזה מהכספים שנקבל מהמוכרים בגין הנכס שמכרנו. בתקופה זאת אנו נשלם רק את הריביות עבור הכסף שהלווינו – אני תמיד מסתכל על זה כאילו ה”שכרנו” כסף מהבנק בדומה להשכרת רכב. 

לכן כאשר אנו מוכרים נכס ורוכשים נכס חדש, אנו צרכים לקחת בחשבון את נושא לוח התשלומים בהליך זה, לראות שהפאזל שנקרא התשלומים מסתדר בצורה טובה על ציר הזמן של המכירה והרכישה ובמידה והלוחות זמנים לא מסתדרים עם לוח התשלומים, צריך לקחת בחשבון עלויות נוספות של אותו “בלון” במידת הצורך.

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה בנושא

טל בר ועופר לוין – רילס פתרונות מימון ריאליים

שתפו:

כתבות נוספות

“הלוואת קבלן” – על מה מדברים כולם ?

לאחרונה המושג “הלוואת קבלן” נהייה מאוד נפוץ ברכישת דירה מקבלן, מדובר בסוג מוצר שיווקי / מכירתי המשותף לקבלנים ולבנק שיכול לקדם את

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
WhatsApp ליצירת קשר מהיר

כתוב את הכותרת כאן

יש ללחוץ על כפתור העריכה כדי לשנות את הטקסט הזה. לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולהע צופעט למרקוח איבן איף, ברומץ כלרשט מיחוצים. קלאצי צש בלי.

נשמח לענות על כל שאלה

דילוג לתוכן