תוקף הריביות – מרווח המשכנתה

תפקיד הבנק להלוות לנו כספים, הבנק לווה את הכספים שלו מגורם X במחיר מסוים ומלווה את הכספים הללו לנו בתוספת רווח כלשהו במחיר Y (סחר חליפין רגיל לחלוטין).

כאשר אנו מבצעים את המשא והמתן על ריביות המשכנתה למעשה אנו עושים משא ומתן על המרווח של הבנק המתורגם לריבית סופית. אך גם בסיומו של המשא והמתן הטוב ביותר, הריביות שהתקבלו תקפות ל 24 ימים (האישור העקרוני הוא סוג של הצעת מחיר) – בכדי לממש את ההלוואה בריביות הנקובות באישור, יש צורך למשוך את כלל הכסף במסגרת ה 24 ימים המוגדרים ולהעביר אותם למוכר או ליזם –בטווח הזמנים הללו יש לבצע החתמה של המוכר על כתבי התחייבות חטובת הבנק, לבצע רישום הערת אזהרה בטאבו, לדאוג לביטוחים וכמובן לבצע שמאות במידת הצורך.

היה ונמשכו רק חלק מכספי המשכנתה בטווח התוקף של ריביות האישור העקרוני (בדרך כלל כתוצאה מאילוצי לוח תשלומים), הבנק ישמור לנו את המסגרת למשיכה ואת המרווח של כל מסלול ומסלול מהכספים שלא נמשכו, כך למעשה הריבית שתוגדר לכל מסלול ומסלול במשיכת הכספים הבאה תהייה לפי מנגנון המרווח שנקבע במהלך המשא ומתן מול הבנק.

 

חשוב לזכור, שהתשלום החודשי יהיה יחסי בגין הכסף שנמשך בפועל בלבד ולא על כלל המסגרת 

שתפו:

כתבות נוספות

“הלוואת קבלן” – על מה מדברים כולם ?

לאחרונה המושג “הלוואת קבלן” נהייה מאוד נפוץ ברכישת דירה מקבלן, מדובר בסוג מוצר שיווקי / מכירתי המשותף לקבלנים ולבנק שיכול לקדם את

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
WhatsApp ליצירת קשר מהיר

כתוב את הכותרת כאן

יש ללחוץ על כפתור העריכה כדי לשנות את הטקסט הזה. לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולהע צופעט למרקוח איבן איף, ברומץ כלרשט מיחוצים. קלאצי צש בלי.

נשמח לענות על כל שאלה

דילוג לתוכן