הטעות הנפוצה שבלוח הסילוקין

היתרון הגדול של הלוואת משכנתה היא פריסת ההחזר לתקופה ארוכה (בד”כ נע בין 20 ל 25 שנים), אך האם ההחזרים תמיד יציבים.

כתבתי לא פעם על מסלולים שונים בתמהיל המשכנתה, מחד מסלולים יציבים ומאידך מסלולים העלולים להשתנות לאורך השנים – סוג של סיכון

אז ספוילר קטן – שאתם נמצאים בבנק ומקבלים את לוח הסילוקין (מראה את התנהגות התשלומים לאורך חודשי המשכנתה) לאורך שנות הלוואת המשכנתה שלכם , גם אם רשום בכותרת אותו לוח “מסלול צמוד מדד”  או “מסלול פריים” – הסכום  אותו אתם רואים מתייחס לריביות הנוכחיות נטו ללא כל הצמדה למדד או הצמדות אחרת או שינוי בריבית במקרה של הפריים או שינוי בריבית בנקודות האופציה במסלולים משתנה כל תקופה.

לכן חשוב מאוד לעשות שיעורי בית, לדרוש מיועץ המשכנתאות שלכם או לחפש באינטרנט סימולטור שיעניק לכם את כלל התמונה – כלומר איך הלוח סילוקין יראה עם הצמדה למדד של 1% מה תהייה יתרת הקרן בריבית המשתנה בעוד 5 שנים ומה יהיה ההחזר במידה והריבית תעלה ב 2% באותה נקודת אופציה.

ככל שתבינו את ההליך הזה בצורה נכונה כך תוכלו להיכנס למשכנתה בצורה בטוחה ובלי הפתעות מיותרות. 

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה בנושא
טל בר ועופר לוין – רילס פתרונות מימון ריאליים

 

שתפו:

כתבות נוספות

“הלוואת קבלן” – על מה מדברים כולם ?

לאחרונה המושג “הלוואת קבלן” נהייה מאוד נפוץ ברכישת דירה מקבלן, מדובר בסוג מוצר שיווקי / מכירתי המשותף לקבלנים ולבנק שיכול לקדם את

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
WhatsApp ליצירת קשר מהיר

כתוב את הכותרת כאן

יש ללחוץ על כפתור העריכה כדי לשנות את הטקסט הזה. לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולהע צופעט למרקוח איבן איף, ברומץ כלרשט מיחוצים. קלאצי צש בלי.

נשמח לענות על כל שאלה

דילוג לתוכן