כתבי התחייבות של הבנק

לאחר שבניתם והכנתם תמהיל משכנתה רציני, בדקתם והשוותם ריביות, אפילו עשינו ביטוח חיים, ונגשתם לבנק המשכנתאות בכדי לחתום על חוזה המשכנתה.

 אך לפניכם משוכה אחרונה קטנה נוספת, כתבי ההתחייבות.

למעשה בנק המשכנתאות יבקש מהמוכרים שלכם (גם אם זה יזם או אם זה לקוח פרטי) לחתום על כתבי התחייבות שונים, בלי חתימת המוכרים על מסמכים אלו הבנק לא יעביר את הכסף. פעמים רבות עורכי הדין של המוכרים מבצעים שינויים בכתבי התחייבות אלו דבר המצריך את האישור וההסכמה של בנק המשכנתאות לכך, לעיתים בעקבות השינוי צצות התניות חדשות מצד הבנק (הגדלת ההון העצמי, משכנתה בתשלום אחרון בלבד וכו’).

חשוב לא פחות לשים לב שבעלי הנכס הרשומים בחוזה המכירה הם אלו שצרכים להיות חתומים על המסמכים וחתימתם צריכה להיות מאומתת על ידי עורך דין. במידה והם אינם יכולים לחתום יש לדאוג מבעוד מעוד לייפוי כח שמאושר על ידי בנק המשכנתאות.

שימו לב שכל עיכוב בהחזרת כתבי ההתחייבות יחד עם שאר המסמכים שדורש הבנק יכולה לעכב את ביצוע המשכנתה שלכם (לכן חשוב לציין בחוזה הרכישה שאם נוצר עיקוב כתוצאה מאי שיתוף פעולה של המוכר וזה יעקב את קבלת המשכנתה זה לא יחשב בתור הפרת חוזה).

 

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה בנושא
טל בר ועופר לוין – רילס פתרונות מימון ריאליים

שתפו:

כתבות נוספות

למחזר או לא – זאת השאלה!

בעקבות ירידת ריביות המשכנתה בעת האחרונה (ספטמבר 19), הוצפנו בפניות רבות בשאלה האם כדאי למחזר את הלוואת המשכנתה. אז אני אתן מספר

חתימה על כתבי התחייבות

בהליך המשכנתה בנק המשכנתאות מעביר את כספי המשכנתה למוכרים (אם מדובר באדם פרטי או קבלן) עוד לפני שנרשם הנכס בפועל על שמכם

הלוואה לכל מטרה

מידי פעם אנו מקבלים מלקוחות שנכנסו לחובות או זקוקים לעזרה כלכלית ומעוניינים לקחת משכנתה על חשבון הנכס שלהם לצורך כך. מה צריך

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
WhatsApp ליצירת קשר מהיר

כתוב את הכותרת כאן

יש ללחוץ על כפתור העריכה כדי לשנות את הטקסט הזה. לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולהע צופעט למרקוח איבן איף, ברומץ כלרשט מיחוצים. קלאצי צש בלי.

נשמח לענות על כל שאלה