חברה משכנת

במקרים בהם רוכשים דירת יד שנייה “חדשה” יחסית, אנו נתקלים במושג “חברה משכנת”, חברה משכנת היא הגורם המנהל והאחראי על הרישומים בנכס, החל מרגע החתימה על חוזה הרכישה של הנכס מהיזם ועד לביצוע הרישומים הפרטניים של כל רוכש בטאבו, בדרך כלל מדובר בעורך הדין של היזם.

רוכשים רבים לא אוהבים לרכוש נכס יד שנייה הרשום תחת חברה משכנת מכוון שעדיין אין לנכס שייכות חד ערכית של זכויות המקרקעין בטאבו (לא בוצעה פרצלציה לרמת תת החלקה) ותמיד נשאלת השאלה מה אם היזם או העורך דין ייעלם….

ובכן, בעבר הנושא היה בעייתי , לקח שנים רבות עד שהליך הרישום הפרטני בטאבו היה מבוצע. כיום ההליך קל יותר, בד”כ לוקח כשנתיים עד שלוש לביצוע הרישום בטאבו מקבלת טופס 4, במקרה ועדיין לא בוצע הרישום ואתם עתידיים לרכוש נכס הרשום תחת חברה משכנת, יש לוודא שנרשמת הערת אזהרה עבורכם תחת הנכס הכללי (גוש וחלקה) הן בטאבו והן בחברה המשכנת, במידה ועברו שנים רבות ועדיין לא בוצע הרישום יש לבדוק מדוע לא בוצע הרישום ולראות שהתירוץ מקובל על עורך הדין שלכם (בהמשך יהיה צורך שיהיה מקובל גם על ידי בנק המשכנתאות אם משכנתה מעורבת בהליך).

לא אמורה להיות בעיה עם קבלת הלוואת משכנתה לנכסים הרשומים תחת חברה משכנת מכוון שהחברה רושמת הערה לטובת בנק המשכנתאות בספר הזכויות שלה במקביל לטאבו וגם נרשם המשכון של הנכס ברשם המשוכנות.

 

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה בנושא
טל בר ועופר לוין – רילס פתרונות מימון ריאליים

שתפו:

כתבות נוספות

“הלוואת קבלן” – על מה מדברים כולם ?

לאחרונה המושג “הלוואת קבלן” נהייה מאוד נפוץ ברכישת דירה מקבלן, מדובר בסוג מוצר שיווקי / מכירתי המשותף לקבלנים ולבנק שיכול לקדם את

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
WhatsApp ליצירת קשר מהיר

כתוב את הכותרת כאן

יש ללחוץ על כפתור העריכה כדי לשנות את הטקסט הזה. לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולהע צופעט למרקוח איבן איף, ברומץ כלרשט מיחוצים. קלאצי צש בלי.

נשמח לענות על כל שאלה

דילוג לתוכן