תפקיד הבנק המלווה בפרוייקט נדל”ן

במרבית הפרויקטים הנמכרים כיום על ידי יזמים (רכישה מיד ראשונה) קיים ליווי בנקאי, אך מה היא המשמעות של אותו ליווי בנקאי?

ליווי בנקאי אמור להעניק לרוכשים סוג של “גושפנקא” ושקט נפשי, הבנק המלווה בדרך כלל הוא זה אשר מממן את הליך הבניה מכספו על ידי הלוואה ליזם והוא גם מנהל את הכספים שהרוכשים משלמים בגין רכישת הנכס. התשלום של הרוכשים תמיד יכנס לחשבון הליווי של הפרויקט באמצעות שוברים מיוחדים שהוקפו על ידי הבנק המלווה, אותו בנק מלווה גם מפיק עבור הרוכשים את הערבות הבנקאית בגין אותם כספים ששולמו.

כחלק מההליך הבנק המלווה בודק את הפרויקט ואת היזם בצורה יסודית ועליו להאמין בפרויקט משתי סיבות עיקריות, הראשונה הוא מלווה ליזם כסף לטובת הבניה והשנייה, במידה והיזם יקלע לקשיים – פול (חס ושלום), הבנק המלווה יצטרך להיכנס לנעלי היזם ולהמשיך את ניהול וביצוע הפרויקט במקום היזם.

חשוב לציין, קיימים בשוק מקרים רבים בהם היזמים מבוססים ובעלי יכולות כלכליות, ולכן אין להם צורך להלוות מהבנקים כספים לטובת הבניה זה לא אמור שבנק לא מאמין בהם, זה אומר שהם יכולים לממן את הבניה עצמאית מבלי להיעזר בבנק מלווה. במקרה כזה יש לשלם ליזם על פי לוח התשלומים הקבוע בחוק מכר הדירה (קצב התקדמות הבניה) אך חשוב לזכור ולשים לב שבגין הכסף ששילמנו ליזם נרשמת הערת אזהרה לטובתנו בטאבו – דבר הנותן לנו ביטחון כלשהו.

לרכוש נכס, זה הליך חשוב שיש לעשות אותו ביסודיות, היעזרו בבעל מקצוע שידאג לאינטרס שלכם ולא של היזם.

 

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה בנושא

טל בר ועופר לוין – רילס פתרונות מימון ריאליים

שתפו:

כתבות נוספות

“הלוואת קבלן” – על מה מדברים כולם ?

לאחרונה המושג “הלוואת קבלן” נהייה מאוד נפוץ ברכישת דירה מקבלן, מדובר בסוג מוצר שיווקי / מכירתי המשותף לקבלנים ולבנק שיכול לקדם את

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
WhatsApp ליצירת קשר מהיר

כתוב את הכותרת כאן

יש ללחוץ על כפתור העריכה כדי לשנות את הטקסט הזה. לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולהע צופעט למרקוח איבן איף, ברומץ כלרשט מיחוצים. קלאצי צש בלי.

נשמח לענות על כל שאלה

דילוג לתוכן