הלוואה לכל מטרה עד 70% מימון….

במסגרת ההקלות שהתפרסמו לאחרונה, התפרסמה האפשרות לגייס כסף באמצעות משכנתה לכל מטרה עד לכדי 70 אחוז משווי הנכס הממושכן.

לא מדובר על פתיחת השוק לטובת אפשרות גיוס כסף לטובת השקעה בנדל”ן

מדובר על האפשרות להמיר חובות, הלוואות בנקאיות (סולו) או חוץ בנקאיות (כ. אשראי) המתאפיינות בריבית יחסית גבוה ובתקופת ההלוואה קצרה – שכתוצאה מכך ההחזר החודשי של ההלוואה גבוה המכביד על התזרים החודשי בעיקר בתקופה זו.

במידה ויש לכם הלוואות כאלו ניתן להמיר אותן להלוואות משכנתה לכל מטרה ולפרוס את החוב על פני 20 שנה בריביות יותר שפויות (בד”כ) דבר שיקל על התזרים החודשי.

מה צריך לדעת בנושא זה:

הלוואת משכנתה לכל מטרה ניתן לקבל בהתאם לרגולציה הרגילה של הבנקים (בדיקת יחס החזר של ההכנסות) וכמובן שניתן לשעבד את הנכס מבחינה משפטית.

ניתן לגייס עד ל 70% משווי הנכס – בהתאם להערכת שמאי הבנק.

במידה וקיימת הלוואת משכנתה על הנכס הנ”ל, החישוב לאותם “עד 70%” יכללו בתוכם את המשכנתה הקיימת (לדוגמה שווי נכס 1.6 מיליון – 70% ז”א  1.120 מיליון, קיימת לנו הלוואת משכנתה של 500 אלף – ז”א שניתן לגייס רק 620 אלף על ידי הגדלת המשכנתה הנוכחית) – ב 99 אחוז מהמקרים המשכנתה הנוספת תילקח באותו בנק בו נלקחה המשכנתה המקורית של הנכס

הבנקים ידרשו לקבל הוכחה למה מיועד הכסף (הסכם חוב / הלוואות וכו’).

שימו לב, שמימון רכישת נכס נוסף במתווה הנ”ל לא יתאפשר

חשוב לשים לב, ריביות הלוואה לכל מטרה אינן דומות לריביות המשכנתה הרגילות שניתנות לטובת רכישת נכס אך כנגד ניתן לפרוס אותם לתקופה ארוכה וכך לקבל הקלה מבחינת התזרים החודשי.

 

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה בנושא

טל בר ועופר לוין – רילס פתרונות מימון ריאליים

שתפו:

כתבות נוספות

כיצד להתייחס לנכס להשקעה?

לא פעם אנו נתקלים בלקוחות המעוניינים להשקיע בנדל”ן, לרכוש נכס נוסף ולהינות מהכנסה חודשית בגין הנכס שרכשו, כמובן שהמפתח לכל העניין היא

ביטוח המבנה והקשר למשכנתה

אחת המשימות המוטלות על לווי משכנתה הוא ביטוח מבנה וחיים המשועבדים עבור בנק המשכנתאות, בדרך כלל אנו נתקלים בשאלות רבות, אנסה לעשות

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
WhatsApp ליצירת קשר מהיר

כתוב את הכותרת כאן

יש ללחוץ על כפתור העריכה כדי לשנות את הטקסט הזה. לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולהע צופעט למרקוח איבן איף, ברומץ כלרשט מיחוצים. קלאצי צש בלי.

נשמח לענות על כל שאלה

דילוג לתוכן