שיפור דיור – אפשרי לעשות את זה

פעמים רבות אנו נתקלים בסיטואציה של חסמים כאשר אנשים מעוניינים לשפר דיור – לשדרג את נכס המגורים שלנו, אך כיצד ניתן להיכנס לעסקה חדשה אם עדיין לא מכרתי את הנכס שלי?

כיצד עושים את זה מבחינה פיננסית נכונה,

שימו לב, לא חייבים למכור לפני שרוכשים, ראיתם נכס שאהבתם וקיימת הזדמנות תוכלו להתחיל את הליך הרכישה לפני מכירת הנכס הקיים שלכם.

כאשר אנו נכנסים להליך רכישה, בד”כ מקובל שהמוכר מקבל חלק מהתשלום עוד לפני קבלת הנכס בפועל, והיה וסכום כסף זה אינו זמין עבורכם, ניתן לשעבד את הנכס שלכם ולמעשה “להלוות” ממנו את התשלום הראשון של הרכישה.

הלוואה זאת הינה הלוואת משכנתא בתנאי “גישור” בו אנו מלווים מהבנק כסף לתקופה של כשנה או שנתיים (לפי הצורך ולוח התשלומים) וסוגרים את ההלוואה הזאת על ידי הכספים שיתקבלו ממכירת הנכס בהמשך.

ניתן להלוות בצורה זאת עד לכדי 50% משווי הנכס שלכם, הלוואה זאת אינה מהווה כל בעיה במכירה העתידית של הנכס גם אם הקונה שלכם לוקח הלוואת משכנתא.

שימו לב, גם אם יש משכנתא על הנכס הנמכר לא אמורה להוות בעיה, בעת המכירה מוכרים כרגיל! התשלום הראשון של המכירה משולם למוכר (במקביל נרשמת הערת אזהרה לטובת הקונה), התשלום השני של הרוכש בד”כ משולם לבנק המשכנתאות כדי לסגור את הלוואת המשכנתא הקיימת על הנכס והיתרה של התשלום משולמת גם היא למוכר בהתאם ללוח התשלומים.

מבחינת מיסוי ברכישה מקבלן יש לכם שנה למכור את הנכס מקבלת המפתח ואם רכשתם נכס יד שניה יש לכם שנה וחצי ממועד חתימה על חוזה הרכישה למכירת הנכס הקיים– בשני המקרים די ויותר זמן למכור את הנכס הקיים שלכם.

שיהיה בהצלחה,

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה בנושא

טל בר ועופר לוין – רילס פתרונות מימון ריאליים

שתפו:

כתבות נוספות

“הלוואת קבלן” – על מה מדברים כולם ?

לאחרונה המושג “הלוואת קבלן” נהייה מאוד נפוץ ברכישת דירה מקבלן, מדובר בסוג מוצר שיווקי / מכירתי המשותף לקבלנים ולבנק שיכול לקדם את

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
WhatsApp ליצירת קשר מהיר

כתוב את הכותרת כאן

יש ללחוץ על כפתור העריכה כדי לשנות את הטקסט הזה. לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולהע צופעט למרקוח איבן איף, ברומץ כלרשט מיחוצים. קלאצי צש בלי.

נשמח לענות על כל שאלה

דילוג לתוכן