תפקיד שמאי בנק המשכנתאות

שמאי הבנק  משמש “העיניים של הבנק”, לשמאי שני תפקידים עיקריים; הראשון, לבדוק את הנכס, לזהות אותו ברישומים השונים, לבדוק שאין חריגות בנייה ושהנכס הינו חוקי (בנוי בהתאם להיתר הבניה), שאינו מופיע ברשימת הבתים המסוכנים וכו’. התפקיד השני, להעריך את שוויו הנכס עבור הבנק – מה השווי שוק של הנכס ומה השווי למימוש מהיר (במדה וצריך למכור אותו מהר).

במקרים הבם יתגלו חריגות בניה קלות, יוריד השמאי משווי הנכס את עלות השיפוץ בכדי להחזיר את הנכס לקדמותו (לפי ההיתר). חשוב לזכור שבד”כ השמאי אינו מתייחס ייתר על המידה לאיכות שיפוץ של נכס, החלפת צנרות מים וחשמל דבר המעלה את ערך המכירה אך לא בהכירך את ערך השמאות.

בסופו של הליך מוציא השמאי דוח שמאות לבנק המלווה. ששווי הנכס מבחינת הבנק ייחשב לפי הערכת שמאי או חוזה הרכישה – הנמוך ביניהם!

לכן אנחנו תמיד ממליצים שבמקרה של אחוז מימון גבוה (75%) בהלוואת המשכנתה וכאשר אין ללקוח מקורות כספים “רזרביים”, לבצע שמאות מוקדמת לנכס כדי לא לעמוד במצב בו השמאי העריך את הנכס בסכום נמוך לאחר חתימה על חוזה וחסר ללקוח כסף להשלים את העסקה.

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה בנושא

טל בר ועופר לוין – רילס פתרונות מימון ריאליים

שתפו:

כתבות נוספות

הלוואה לכל מטרה עד 70% מימון….

במסגרת ההקלות שהתפרסמו לאחרונה, התפרסמה האפשרות לגייס כסף באמצעות משכנתה לכל מטרה עד לכדי 70 אחוז משווי הנכס הממושכן. לא מדובר על

הקורנה השוק והבנקים

ברור לכולם שאנו נמצאים בפני חוסר ודאות כלכלי, מספר רב של אנשים נמצאים בבידוד, ישנם מאות מועסקים שהוצאו לחופשה ללא תשלום ממקום

הטעות הנפוצה שבלוח הסילוקין

היתרון הגדול של הלוואת משכנתה היא פריסת ההחזר לתקופה ארוכה (בד”כ נע בין 20 ל 25 שנים), אך האם ההחזרים תמיד יציבים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
WhatsApp ליצירת קשר מהיר

כתוב את הכותרת כאן

יש ללחוץ על כפתור העריכה כדי לשנות את הטקסט הזה. לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולהע צופעט למרקוח איבן איף, ברומץ כלרשט מיחוצים. קלאצי צש בלי.

נשמח לענות על כל שאלה