למחזר או לא – זאת השאלה!

בעקבות ירידת ריביות המשכנתה בעת האחרונה (ספטמבר 19), הוצפנו בפניות רבות בשאלה האם כדאי למחזר את הלוואת המשכנתה.

אז אני אתן מספר דגשים שצריך לקחת אותם בחשבון שאתם בודקים מחזור ישירות בבנק או דרך יועץ:

חובה לבדוק כדאיות מול “דוח יתרות לסילוק משכנתה” עדכני – זה ה DNA האמיתי של ההלוואה המציין את הריבית הנוכחית, מתי נלקחה, מה היתרה של ההלוואה, הצמדות שונות ומה הקנס במידה וקיים.

יש להשוות “תפוח מול תפוח” כלומר לבדוק ריבית חדשה לאותו מסלול וליתרת השנים שנותרו – אם לקחת הלוואה ל 25 שנים ועברו 5 שנים תבדקו את הריבית החדשה ל 20 שנים נוספות ולא ל 25 חדשות.

במקרים רבים אני ממליץ ללקוחות לבצע “חישוב מסלול מחדש” אולי גם המצב הכלכלי השתנה ואז גם ניתן לבנות תוכנית משכנתה יותר מותאמת ונכונה למצב הנוכחי שלהם כיום תוך ניצול הריביות הקיימות.

במחזור משכנתה צריך לזכור את התנאים המקוריים של המשכנתה, כמה שילמתם עד היום ומה יתרת הקרן (כולל הצמדות, עמלות וקנסות) כדי לבחון נכון היתכנות למחזור (קחו בחשבון גם עלויות שמאי, יועץ משכנתאות, דמי פתיחת תיק בבנק, כאב ראש במעבר לבנק אחר אם יש צורך וכו’)…

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה בנושא
טל בר ועופר לוין – רילס פתרונות מימון ריאליים

שתפו:

כתבות נוספות

“הלוואת קבלן” – על מה מדברים כולם ?

לאחרונה המושג “הלוואת קבלן” נהייה מאוד נפוץ ברכישת דירה מקבלן, מדובר בסוג מוצר שיווקי / מכירתי המשותף לקבלנים ולבנק שיכול לקדם את

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
WhatsApp ליצירת קשר מהיר

כתוב את הכותרת כאן

יש ללחוץ על כפתור העריכה כדי לשנות את הטקסט הזה. לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולהע צופעט למרקוח איבן איף, ברומץ כלרשט מיחוצים. קלאצי צש בלי.

נשמח לענות על כל שאלה

דילוג לתוכן