חוזה הרכישה צריך להיות מותאם גם לדרישות הבנק

בדרך כלל ברכישת נדל”ן יד שניה מציינים עורכי הדין הוראות תשלום בחוזה שעל פניו נשמעות הגיוניות, אך בפועל לא בטוח שבנק המשכנתאות יסכים לפעול לפי הוראות אלו.

אירוע בו נתקלנו לאחרונה, זוג שרכש נכס יד שנייה, הנכס רשום בטאבו 50% זכויות גברת X ו 50% האחוז הנוספים מחולקים בין הילדים (מדובר בירושה שהועברה מבעלה המנוח של גברת X לילדים).

על פי הוראות החוזה מכירה, כל הכספים של המכירה יועברו לגברת X כולל כספי המשכנתה, למרות שהגברת היא לא הבעלים היחידה של הנכס (הילדים ירשו את החלק של האבא ודואגים לרווחת אימם).

במקרה שכזה, רוב הבנקים למשכנתאות יסרבו להעביר את כספי המשכנתה לגברת X בטענה שהם (הבנק) אינו צד לחוזה, כפי שכל בעלי הזכויות הרשומים בנכס צריכים יהיו לחתום על כתבי ההתחייבות כלפי בנק המשכנתאות, כך גם הכספים יחולקו בין המוכרים הרשומים בזכויות של הנכס.

במקרה זה, המוכרים הסכימו לשינוי שלאחר החתימה על החוזה, אך אני בטוח שלא פעם רוכשים נתקלים במבוי סתום ברגע שבנק המשכנתאות מסרב ליישר קו עם הוראות החוזה הרכישה.

לכן, במקרים שלוח התשלומים חריג, במקרים שצורת התשלומים בעסקה קצת מורכבת התייעצו עם יועץ משכנתאות כדי לא לגלות כשלים לאחר מעשה.

 

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה בנושא
טל בר ועופר לוין – רילס פתרונות מימון ריאליים

שתפו:

כתבות נוספות

למחזר או לא – זאת השאלה!

בעקבות ירידת ריביות המשכנתה בעת האחרונה (ספטמבר 19), הוצפנו בפניות רבות בשאלה האם כדאי למחזר את הלוואת המשכנתה. אז אני אתן מספר

חתימה על כתבי התחייבות

בהליך המשכנתה בנק המשכנתאות מעביר את כספי המשכנתה למוכרים (אם מדובר באדם פרטי או קבלן) עוד לפני שנרשם הנכס בפועל על שמכם

הלוואה לכל מטרה

מידי פעם אנו מקבלים מלקוחות שנכנסו לחובות או זקוקים לעזרה כלכלית ומעוניינים לקחת משכנתה על חשבון הנכס שלהם לצורך כך. מה צריך

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
WhatsApp ליצירת קשר מהיר

כתוב את הכותרת כאן

יש ללחוץ על כפתור העריכה כדי לשנות את הטקסט הזה. לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולהע צופעט למרקוח איבן איף, ברומץ כלרשט מיחוצים. קלאצי צש בלי.

נשמח לענות על כל שאלה